Wyszukaj

Edukacja:

mediaknorr.pl - www.vulcans.pl - Wypróbuj za darmo - Recenzje - Sklep Zmiany liberalnych społeczeństw
Choć nie jestem za dużym miłośnikiem Unii Europejskiej, uważam, że to zbyt mocno zbiurokratyzowana instytucja, która robi wiele złego dla Europy, to jednak bardzo się cieszę, iż dziewięć lat temu weszliśmy do tego elitarnego grona. W końcu przykład naszych wschodnich sąsiadów - Ukrainy, bardzo dobrze pokazuje, że Polska miała dwie możliwości: Zachód albo Wschód. Choć na Wschodzie zasadniczo mieszkają bardziej przyjemni ludzie, to jednak Zachód jest o wiele zamożniejszy. Pewnie, że chciałbym, aby Polska była krajem, który byłby swoistym łącznikiem między Zachodem, a Wschodem - Rosja, lecz również choćby Indie, bez członkostwa w Unii Europejskiej, lecz to mało prawdopodobne. Przynajmniej teraz.
Weźmy chociażby pod uwagę to, że polityka UE sprawia, iż wreszcie w Polsce jest bardzo dużo pieniędzy na choćby oczyszczalnie ścieków albo autostrady. Naturalnie bardzo dużo pieniędzy jest niestety roztrwanianych, lecz widać znaczne postępy. A poza tym sytuacja geopolityczna Polski uległa całkiem sporej poprawie. Czyli można tak naprawdę powiedzieć, że gdyby nie Unia Europejska, bardzo mocno przypominalibyśmy choćby Ukrainę - niezwykły kraj, lecz mocno podzielony, mocno niedoinwestowany. A więc podsumowując: choć UE ma bardzo dużo wad, które tak naprawdę zagrażają naszemu krajowi, całemu Staremu Kontynentowi, to jednak cieszy, że Polacy powiedzieli tak dla Unii. W istocie nie było innego rozwiązania.
W sumie czasami człowiek może dojść do takiego wniosku, że po prostu świat ogólnie zwariował na punkcie ekologii. Cóż, tak naprawdę można powiedzieć, że faktycznie bardzo często ekolodzy przesadzają. W końcu ludzie są mimo wszystko istotniejsi, niż drzewa czy zwierzęta. Jednak prawda jest taka, że w istocie ekologia to coś niesamowicie istotnego. Zastanówmy się zatem, co zrobić, jeżeli chcielibyśmy, aby w jakimś sensie nasz świat był lepszym miejscem. Zasadniczo to jest tak, że możemy zrobić naprawdę sporo.
Aktualnie bardzo istotnym tematem jest ochrona natury. Cóż, generalnie trzeba akceptować poglądy ekologów, którzy twierdzą, że o środowisko naturalne powinniśmy we wszystkich przypadkach zadbać. Przecież nie jest tajemnicą, iż w tych miejscach, gdzie jest duże skażenie chociażby powietrza, zauważyć możemy spore kłopoty. Weźmy choćby w rachubę zachorowalność na nowotwory. Choć naturalnie na pewno nie powinniśmy przesadzać. A więc postulaty tak zwanych nawiedzonych ekologów są po prostu durne. Jeśli Europa zaakceptuje je, zapewne stracimy wiele pieniędzy i miejsc pracy. Betónové žumpy Trebišov - Leder du efter billig indkvartering til en spontan tur? Tjek tilbudene på Stoke-on-Trent og spar på dit ophold! - Möchten Sie Hotelunterkünfte buchen? Besuchen Sie Unterkünf Kutná Hora und sparen Sie bei Ihrem Aufenthalt! - ホテルでの宿泊を予約したいですか? 宿泊設備 オマーン のお得な情報をチェックして、宿泊費を節約しましょう! -